OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

( 20.08.2017 r. )

  1. Ogłoszenia Ks. Biskupa Ordynariusza:

Drodzy Bracia i Siostry

W dniu 8 września 1946 roku, na Jasnej Górze, Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda, w obecności około miliona pielgrzymów, zawierzył Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi. W roku, w którym przeżywamy setną rocznicę objawień fatimskich, Episkopat Polski dokonał w dniu 6 czerwca 2017 roku, w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach, Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. „Następnie zostanie on ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie. W dniu 8 września 2017 roku minie 300 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry do aktywnego uczestnictwa w Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

W naszej parafii Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi dokonamy w ramach naszego Różańcowego Jerycha

Drodzy Diecezjanie

Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy należy we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek. Zachęcamy także do ogólnopolskiej akcji pomocy poprzez wysyłanie SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). (Dziś po Mszach możemy włączyć się w akcję pomocy poszkodowanym przez wichury poprzez zbiórkę do puszek.)

Biskup Henryk Tomasik

  1. W czwartek o godz. 19.00 Mszą świętą i zapaleniem świecy rozpoczynamy Jerycho Różańcowe w naszej parafii. Wczoraj z przedstawicielami naszej parafii na uroczystej Mszy świętej w parafii Chrystusa Króla odebraliśmy naszą świecę i Różaniec, które będą nam towarzyszyły w czasie naszej modlitwy. Program i zaproszenie do włączenia się w tę uroczystość podałem w poprzednią niedzielę. Plan uroczystości, godzina po godzinie znajdziemy w naszych gablotach i na naszej stronie internetowej. Niech naszą wspólną intencją czuwania przy Chrystusie z Maryją będzie dobre przeżycie Misji Świętych. W piątek o 18.00 zakończenie Jerycha.
  1. W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej parafii Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma miejsce jeszcze w czasie wakacji, może to dobra okazja, aby zabrać młodzież i dzieci. Do Lichenia zapełniły się już cztery autokary, otwieramy listę rezerwową, dlatego prosimy potwierdzać swoje uczestnictwo w pielgrzymkach wpłatą, aby ewentualnie nie blokować miejsca innym.
  1. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory.
  1. W minionym tygodniu złożono ofiary: trzy z Rajca Szlacheckiego, z Rajca Poduchownego, dwie z ul. Nowa Wola Gołębiowska, z ul. Kozienickiej, Podleśnej, Poduchownej, Potkańskiego, Pacyńskiej, Kędzierskiego i przelewem elektronicznym. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Dolny kościół, który przeszedł gruntowny remont planujemy poświęcić w czasie Misji Świętych i po Misjach w dni powszednie sprawować już tam Msze święte. Od dziś możemy korzystać z nowej części parkingu od ul. Północnej. Z tego parkingu będziemy korzystać przede wszystkim w niedzielę. Pozostał nam jeszcze do uporządkowania plac przy tym parkingu. Za tydzień taca przeznaczona będzie na organizację naszych parafialnych Misji Świętych.
  1. Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o duchowej adopcji dziecka poczętego, a także o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem.

 

Plan modlitwy całodobowego czuwania w parafii

Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu

Jerycho Różańcowe

24 – 25 sierpnia 2017 r.

19.00 – Msza Św. w intencji parafian na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego

20.00 – Różaniec część I – Tajemnice Radosne ( prowadzą młodzież )

21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem maryjnym

Adoracja rodzinna – prowadzi Domowy Kościół

Czuwanie modlitewne

22.00 – 23.00   Rajec Szlachecki

23.00 – 24.00.  Rajec Poduchowny i ulice przyległe

24.00 – Msza Św. w intencji kapłanów, sióstr zakonnych – zaproszeni są kapłani i siostry zakonne pochodzące z parafii, przedstawiciele wspólnot

1.00 – Różaniec część II – Tajemnice Światła ( prowadzi wspólnota neokatechumenalna, adoracja do 2.00 )

Czuwanie modlitewne

2.00 – 3.00 ul. Stara Wola Gołębiowska

3.00 – 4.00 ul. Nowa Wola Gołbiowska

4.00 – 5.00 ul. Kozienicka

5.00 – 6.00 ul. Potkańskiego, Bakalarza, Jarosza, Podleśna

6.00 – 7.00 ul. Gołębiowska i Gryczana

6.30 – Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00 – Msza Św. 

8.00 – Różaniec część III – Tajemnice Bolesne ( prowadzą KŻR )

9.00 – 12.00 – czuwanie modlitewne KŻR i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

12.00 – Anioł Pański

12.15 – Różaniec część IV – Tajemnice Chwalebne ( Franciszkański Zakon Świeckich )

Czuwanie modlitewne

12.00-13.00.  ul. Bełżeckiego, Hempla, Gierymskich, Koralowa, Makowa

13.00 – 14.00 ul. Pacyńska, Skowrońskiego

14.00 – 15.00 ul. Poduchowna, Chmielińskiego, Fidlera, Hermanowicz

15.00 – Godzina Miłosierdzia – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Droga Krzyżowa – prowadzi Wspólnota Neokatechumenalna

Czuwanie modlitewne

16.30 – 17.30 ul. Lema, Nowacia, Wiśniewskiego, Botaniczna, M. Gajl, Wojdana, Rachwał, Szlachecka, Północna, Grechuty, Kalinowskiego, Dobrowolskiego, Rodziny Graboszów, Prackiego, Zubrzyckiego, Energetyków, Królikowskiego, Lesiowska, Krzywickiego, Esperanto, Beina, Egejmana, Zamenhofa, Gackiego, Północna, Kędzierskiego.

18.00 – Msza Św. na zakończenie Jerycha Różańcowego – po Komunii św. zawierzenie rodzin Matce Bożej.

19.00 – Zakończenie Jerycha Różańcowego