OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

( 18.06.2017 r. )

  1. Dziś o godz. 16.30. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej.
  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Kozienickiej, Gołębiowskiej, Kędzierskiego i ulic przyległych. Mieszkańców tych ulic prosimy o organizację procesji. We wtorek Msza św. w intencji mieszkańców Rajca Szlacheckiego. W środę na Mszy świętej modlimy się za mieszkańców Rajca Poduchownego. W czwartek  modlimy się za mieszkańców pozostałych ulic. W czwartek gromadzimy się na modlitwę o godz. 17.30 na Mszę świętą z nieszporami o Najświętszym Sakramencie, litanię i procesję. Po procesji poświęcenie wianków i zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  1. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.30 będziemy dziękować Bogu za mijający rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zachęcamy młodzież i dzieci do sakramentu pokuty codziennie na Mszach Świętych. W ramach tej Mszy świętej swoje kolejne przedstawienie zaprezentuje młodsza grupa teatralna.
  1. Ciągle jeszcze roznosimy zaproszenia na misje święte. Dziś i w kolejne dni możemy spodziewać się przedstawicieli wspólnot parafialnych. Przypominamy, że zbieramy fanty i nagrody na nasz festyn parafialny. Pierwsze dary już zostały złożone. Zachęcamy do hojności serca. Zachęcamy aby czas wakacji wykorzystać także do przygotowanie prac fotograficzno-plastycznych o naszej parafii, jak również przygotować piosenkę na festyn parafialny. Prosimy rodziców -  zachęćcie dzieci do wakacyjnej aktywności.
  1. W minionym czasie złożono ofiary z ulic: Stara Wola Gołębiowska, dwie z ul. Bakalarza, Pacyńskiej, Rachwał i z Rajca Szlacheckiego. Bóg zapłać. Zbliżamy się do końca prac związanych z układaniem posadzki w dolnym kościele. Przed nami prace związane z malowaniem, elektryką, oświetleniem, nagłośnieniem i prace stolarskie. Dziękujemy za prace w minionym czasie przy kościele i na cmentarzu: panu Józefowi Kołtunowi, Zdzisławowi Gogule, Romanowi Skibie i Krzysztofowi Maziarkowi. Podziękowanie za kwiaty przed kościołem. Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali Uroczystość Bierzmowania i Uroczystość Bożego Ciała. Podziękowanie dla Państwa Marii i Jana Nowaków za ufundowanie dwóch ikon, jako pamiątki naszej pielgrzymki do Petersburga. Ikony znajdą swoje miejsce w dolnym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (pomija się wspomnienie Niepokalanego Serca NMP).
  3. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy o migracji z Ukrainy – w Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Jest także najnowszy numer „Miłujcie się”, a w nim o tym, że dzieci przybliżają do Boga – świadectwo wielodzietnej rodziny.

 

W  ramach naszych misji będziemy także przeżywać festyn parafialny – spotkanie radości. Chcielibyśmy zaangażować w przygotowanie tego festynu jak największą ilość parafian. Na festyn chcielibyśmy zgromadzić fanty, dary, nagrody do loterii i konkursów. Chcielibyśmy sprawić radość przede wszystkim dzieciom. Każdy, kto miałby życzenie, może zostać ofiarodawcą takiej nagrody. Tak jak potrafimy organizować się dla dzieci przed świętami, tak zachęcamy by włączyć się w tę akcję w ramach naszych misji. Ofiarowane przedmioty – nagrody możemy składać do 15 sierpnia w zakrystii lub w kancelarii. Poza tym chcielibyśmy zachęcić dzieci do śpiewu. W ramach naszego festynu będzie można zaśpiewać piosenkę. Trzeba przygotować piosenkę i zgłosić się do 15 sierpnia w zakrystii lub w kancelarii. Także ogłaszamy konkurs fotograficzno-plastyczny pod hasłem: 70 LAT NASZEJ PARAFII. Tematyka musiałaby się wiązać z naszą parafią, z kościołem, ewentualnie z kapliczkami w naszej parafii. Zdjęcia w formacie A 4. Prace plastyczne format dowolny. Termin również do 15 sierpnia. Planujemy także mecz ojcowie – synowie. Jesteśmy otwarci także na pomysły z waszej strony. Ta radosna część będzie tylko elementem naszej wytężonej pracy duchowej, którą chcemy podjąć poprzez dobre przeżycie całego tygodnia misji.